Miasto

Literacki Sopot z książką w plenerze

Pierwszego dnia Literackiego Sopotu Park Książki będzie pełen dodatkowych atrakcji. Zaczniemy w piątek 16 sierpnia, w samo południe.

Początek spotkania zaplanowano w południe wieszaniem czytelniczej huśtawki, na której Duzi będą czytać Małym, mi.n. fragmenty książki Współpraca. Przewodnik dla dzieci, której współautorką jest Janina Ochojska i członkowie Krytyki Politycznej.

Pierwsze warsztaty dla dzieci – Przygody kotka Sopotka odbędą się o godz. 13.00. Najmłodsi wymyślą jak może wyglądać kotek Sopotek, jakimi ścieżkami wędruje i jakie ma przygody. W czasie warsztatu prowadzonego przez ilustratorkę literatury dziecięcej Agatę Półtorak powstanie bajka o Kotku Sopotku.

Kolejnym elementem Parku Książki będzie Krytyczny Przegląd Prasy, czyli rozmowa o istotnych wydarzeniach przedstawianych w mediach. Piątkowy przegląd o godz. 15.00 poprowadzi Maria Klaman, koordynatorka Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Park Książki, to otwarta dla wszystkich, darmowa letnia czytelnia w Parku Północnym przy Zatoce Sztuki w Sopocie. Oprócz kilkuset książek, letnia czytelnia to również liczne atrakcje zachęcające do codziennego kontaktu z książką. Na szczególną uwagę zasługuje Sopocki Kanon Książki, czyli spis ważnych i istotnych lektur stworzony przez czytelników w lipcu i sierpniu. Podczas Literackiego Sopotu powstanie „regał” z Sopockim Kanonem Książki.

Letnia czytelnia Parku Książki podczas Literackiego Sopotu działać będzie w godzinach 12 – 20.

Park Książki podczas pięciu dni Literackiego Sopotu będzie letnią czytelnią z wieloma atrakcjami. Planowanych jest 10 warsztatów dla dzieci, dwa weekendowe happening. Stałym elementem Parku Książki będą też Krytyczne Przeglądy Prasy, do których zaproszeni  zostali m.in. Kazimiera Szczuka, Wojciech Kłosowski i Dariusz Gzyra.   

Podczas Literackiego Sopotu możliwe będzie kupienie książek Wydawnictwa Krytyki Politycznej na Targach Książki na Placu Przyjaciół Sopotu w godzinach  11 – 21.

W letniej czytelni dostępne są książki dla dorosłych i dzieci wielu wydawnictw, m.in.: Słowo/obraz terytoria, Smak Słowa, IS Wyspa, magazyn „Bliza”, W.A.B., Czarne, Bęc Zmiana, Zakamarki, Dwie Siostry, Format, Narodowego Centrum Kultury oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Po zakończeniu Parku Książki wszystkie pozycje zostaną przekazane Bibliotece Sopockiej. W czytelniach dostępna jest bezpłatna gazeta „Kurier kultura”.

Tegoroczny Park Książki prowadzony w Parku Północnym przy sopockiej plaży jest częścią ogólnopolskiego projektu wspieranego jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sopocki Park Książki organizowany jest w partnerstwie z Biblioteka Sopocką. Weekendy z lekturą zaczęły się w Sopocie 7 lipca i potrwają aż do zakończenia Festiwalu Literacki Sopot – do tej pory odbyło się już 11 spotkań.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem sopockiego Parku Książki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie


__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij