Miasto

Listopad w Świetlicy KP w Trójmieście

Tydzień Edukacji Globalnej i Kongres Kobiet Pomorza – dwa duże wydarzenia współorganizowane przez Klub KP w Trójmieście.

Już w sobotę 8 listopada odbędzie się Kongres Kobiet Pomorza organizowany przez Trójmiejską Akcję Kobiecą. TAK jest koalicją wielu trójmiejskich stowarzyszeń i organizacji, w tym m.in. Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Tematem kongresu jest „25 wolności?” Panele zaplanowane są tak, aby zastanowić się, czy ostatnie lata faktycznie dały kobietom wolność, a jeżeli tak, to w jakich obszarach. Uczestniczki i uczestnicy zastanowią się, jakie obszary życia społecznego wciąż czekają na „wyzwolenie”. Nagrodę kongresu odbierze Danuta Wałęsa oraz inne wyróżnione kobiety Pomorza. Tematem jednego z paneli będzie lokalna polityka, a udział w nim wezmą kandydatki w najbliższych wyborach samorządowych.

Dzień później, w niedzielę 9 listopada goście Świetlicy rozmawiać będą o kocich sprawach. Stowarzyszenie KOTangens przeprowadzi warsztaty z budowy domków dla bezdomnych mruczków oraz poradzi, jak dbać o domowe zwierzęta.

W ramach cyklicznego Uniwersytetu Krytycznego odbędzie się spotkanie ze Sztuką Czasu Współczesnego, czyli seminarium prof. Grzegorza Klamana w ramach Uniwersytetu krytycznego odbędzie się w czwartek, 13 listopada. Do rozmowy o latach osiemdziesiątych i początku sztuki „nowoczesnej” w Polsce zaproszony został Marek Sobczyk. Natomiast twórczość Róży Ostrowskiej będzie tematem seminarium prof. Ewy Graczyk w środę 19 listopada.

Tydzień Edukacji Globalnej rozpocznie w poniedziałek 17 listopada warsztat o literaturze, nowych mediach i globalnym wyzwaniu, który poprowadzi Jaś Kapela. Udział w wydarzeniu potwierdziła spora grupa licealistek i licealistów, więc zapisy są już zamknięte. Wciąż dla publiczności otwarte pozostają kolejne wydarzenia. Permakultura, czyli metoda ekologicznego projektowania, to propozycja na wtorek 18 listopada. Warsztaty Marcina Gerwina i pokaz filmu Recepta na życie. Kolejne warsztaty Matrix a postawy wobec zwierząt w czwartek 20 listopada poprowadzi Katarzyna Dułak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki dotyczyć będzie sposobów, w jaki ludzie nadużywają swojej władzy i siły względem zwierząt, szczególnie hodowlanych. O edukacji globalnej mowa będzie również w sobotę 22 listopada. Dzień rozpoczną warsztaty kulinarne z robienia roślinnych past.  Podczas mini lunchu odbędzie się rozmowa o książce Indie, spółka z o.o. autorstwa Joanny Irzabek. Dzień zakończy emisja filmu Wiek Głupoty poświęconego wyzwaniom zmieniającego się klimatu.

Pełen program wydarzeń na listopad 2014 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście w programie poniżej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij