Miasto

Krytyczny Przegląd Prasy Kazimiery Szczuki

W Parlamencie nie ma lewicy, ale czy oznacza to uśpienie jej przedstawicieli? O zadaniach lewicy i o tym, co piszą o niej media porozmawiamy 16 listopada z Kazimierą Szczuką w Sopocie.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi.

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Krytycznego Przeglądu Prasy. Moderatorką najbliższego spotkania będzie Kazimiera Szczuka polityczka, feministka, pisarka – autorka wielu książek, m.in. wywiadu rzeki z prof. Marią Janion. Tematem rozmowy będą doniesienia medialne poświęcone tematom bliskim lewicy oraz aktualnej roli lewicy w Polsce.

Krytyczny Przegląd Prasy prowadzony przez Kazimierę Szczukę odbędzie się w poniedziałek 16 listopada o godz. 18.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.

Kazimiera Szczuka kandydatka w wyborach do Sejmu RP z list Zjednoczonej Lewicy, w 2014 kandydowała do Parlamentu Europejskiego, feministka, działaczka społeczna, historyczka literatury, autorka wielu publikacji. Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 marca oraz współorganizatorka Manif, członki zespołu Krytyki Politycznej.

Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii. Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkanie Krytycznego Przeglądu Prasy odbędzie się 14 grudnia. Cykl miał dotychczas odsłony w dniach: 20 kwietnia, 18 maja, 15 czerwca i 20 sierpnia, 19 października.  

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                         

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij