Miasto

Jaki transport publiczny dla aglomeracji? – dyskusja

Przemyślane rozwiązania w zakresie dostępności transportu miejskiego będą tematem kolejnego seminarium Uniwersytetu Krytycznego.

Przyszłość transportu miejskiego zależy od jego dostosowania do potrzeb i portfela użytkowników. Czy w związku z tym, ceny biletów i skomunikowanie Trójmiasta daje mu szansę na rozwój? Polityka miejska będzie tematem kolejnej odsłony cyklu seminariów Łukasza Pancewicza w ramach Uniwersytetu Krytycznego.

18 kwietnia, czwartek, godz. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk)

WSTĘP WOLNY

Zaproszeni goście:

dr hab Krzysztof Grzelec – ekonomista, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej (MZKZG);

Karolina Marszałkowska – Zarząd Dróg i Zieleni, Urząd Miasta Gdyni;

Marcin Szelągiewicz -pełnomocnik gdańskiego SLD ds. darmowej komunikacji miejskiej

Celem spotkania będzie dyskusja o przyszłych kierunkach rozwoju transportu publicznego w obszarze aglomeracji. Wspólnie przedyskutujemy, jak ma on się rozwijać – jakie są bariery i wyzwania dla jego kształtowania w ramach aglomeracji. Głównym pytaniem jest, jak zwiększać jego dostępność dla mieszkańców oraz sprawiać, aby wybierali oni podróż autobusem lub tramwajem zamiast samochodu. Chcemy zastanowić się, jak transport jest traktowany przez mieszkańców Trójmiasta – jako konieczność, dobro wspólne, czy środek transportu dla osób, których „nie stać na samochód”? Dzięki zaproszeniu ekspertów biorących udział w kształtowniu transportu w różnych aspektach – od ekonomicznego do percepcji użytkowników, liczymy na ciekawą dyskusję.

Kolejne spotkania w ramach cyklu Zrównoważona polityka miejska

9 maja, godz. 19.00 Zazieleniać Trójmiasto. Jak i dlaczego?

23 maja, godz. 19.00 WARSZTAT Zbuduj swoje zielone miasto! 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij