Miasto

Jaka równość w Trójmieście?

O echach medialnych po Trójmiejskich Dniach Równości porozmawiamy we wtorek, 24 maja, o godz. 17.00 podczas Krytycznego Przeglądu Prasy w Bibliotece Sopockiej.

Czy Trójmiasto podobnie jak rok temu okazało się metropolią, w której kwestie równościowe traktowane są poważnie i są istotne dla rozwoju społeczności? Czy podejmowane podczas spotkań tematy cieszyły się zainteresowaniem mediów? Jak pisano o wnioskach z poszczególnych debat? I co najważniejsze, jak przebiegł Trójmiejski Marsz Równości?

O równości, jaka zaprezentowała się w metropolii podczas obchodów Trójmiejskich Dni Równości zwieńczonych Marszem Równości 21 maja, porozmawiamy podczas Krytycznego Przeglądu Prasy.

Rozmowę o doniesieniach medialnych moderować będą Anna Strzałkowska z ramienia organizatora wydarzeń – Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado oraz Elżbieta Rutkowska ze Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście będącej współorganizatorem.

Krytyczny Przegląd Prasy poświęcony doniesieniom w mediach nt. Twójmiejskich Dni Równości odbędzie się we wtorek 24 maja, o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.

Wydarzenie wpisuje się w cykl spotkań organizowanych w ramach Trójmiejskich Dni Równości.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi. Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                         

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij