Miasto

Jaka przyszłość dla Rad Dzielnic?

Debata o przyszłości Rad Dzielnic Gdańska tuż przed wyborami w środę, 18 marca o godz. 19.00 w Świetlicy KP.

W środę, 18 marca o godzinie 19.00. dr Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej poprowadzi otwartą debatę na temat: „Jaka przyszłość dla Rad Dzielnic?”. Wydarzenie odbędzie się kilka dni przed kolejnymi wyborami do Rad Dzielnic.

Do rozmowy o kompetencjach Rad, możliwościach ożywczej zmiany, celach i założeniach na przyszłość, zaprosimy przedstawicieli Rady Miasta Gdańska oraz kandydatów w bieżących wyborach do Rad Dzielnic.Liczymy na udział mieszkańców i mieszkanek Gdańska.

Rozmowa o przyszłości Rad Dzielnic Gdańska jest kolejnym krokiem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, w którym głos mieszkańców będzie słyszalny. Tym razem, chcemy usłyszeć głos Radnych Miasta Gdańska i zapytać, czy planowane jest rozszerzenie zakresu działań Rad Dzielnic.

Kompetencje Rad Dzielnic w Gdańsku są nadzwyczaj skromne. W ubiegłym roku odebrano im nawet możliwość opiniowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, choć jest to jedna z najbardziej podstawowych kwestii, jakimi powinny się zajmować

Fragment rozmowy z Marcinem Gerwinem
zamieszonej w Dzienniku Bałtyckim

 Debata Jaka przyszłość dla Rad Dzielnic? odbędzie się w środę, 18 marca o godzinie 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

W informacji wykorzystano materiały graficzne dotyczące wyborów do Rad Dzielnic dostępne na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij