Miasto

Jaka przyszłość dla Rad Dzielnic?

Debata o przyszłości Rad Dzielnic Gdańska tuż przed wyborami w środę, 18 marca o godz. 19.00 w Świetlicy KP.

W środę, 18 marca o godzinie 19.00. dr Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej poprowadzi otwartą debatę na temat: „Jaka przyszłość dla Rad Dzielnic?”. Wydarzenie odbędzie się kilka dni przed kolejnymi wyborami do Rad Dzielnic.

Do rozmowy o kompetencjach Rad, możliwościach ożywczej zmiany, celach i założeniach na przyszłość, zaprosimy przedstawicieli Rady Miasta Gdańska oraz kandydatów w bieżących wyborach do Rad Dzielnic.Liczymy na udział mieszkańców i mieszkanek Gdańska.

Rozmowa o przyszłości Rad Dzielnic Gdańska jest kolejnym krokiem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, w którym głos mieszkańców będzie słyszalny. Tym razem, chcemy usłyszeć głos Radnych Miasta Gdańska i zapytać, czy planowane jest rozszerzenie zakresu działań Rad Dzielnic.

Kompetencje Rad Dzielnic w Gdańsku są nadzwyczaj skromne. W ubiegłym roku odebrano im nawet możliwość opiniowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, choć jest to jedna z najbardziej podstawowych kwestii, jakimi powinny się zajmować

Fragment rozmowy z Marcinem Gerwinem
zamieszonej w Dzienniku Bałtyckim

 Debata Jaka przyszłość dla Rad Dzielnic? odbędzie się w środę, 18 marca o godzinie 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

W informacji wykorzystano materiały graficzne dotyczące wyborów do Rad Dzielnic dostępne na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px