Miasto

Indie Spółka z o.o.

Spotkanie autorskie wokół książki Indie Spółka z o.o. odbędzie się w sobotę, 22 listopada o godz.15:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

Przedsiębiorczy i ambitny, aspirujący do statusu superpotęgi. Skorumpowany i zachłanny, żądny zasobów i ziemi. Naród zaklinaczy węży, który przepoczwarza się w zaklinaczy komputerowych myszek. Książka Indie Spółka z o.o. opowiada o Indiach XXI wieku – kraju wielkich ambicji i groźnych frustracji.

 

 


Stara cywilizacja odradza się w nowym wcieleniu, by przeżyć swój „pozłacany wiek”. To ta sama dziecięca choroba, przez którą musiało przejść USA, zanim stało się supermocarstwem. Jej symptomy są podobne: drapieżna industrializacja, masy migrantów napierające na wielkie miasta, skandale korupcyjne i upadek autorytetu starych elit.

 

 


Rośnie już nowa wielkomiejska klasa średnia. Na razie liczy tyle, ile niecałe pół Europy, ale za dziesięć lat sześćset milionów nowych konsumentów ruszy po wyższy standard życia. Teraz przeciętny Hindus to łaknący dobrobytu człowiek na dorobku. Jego aspiracje i marzenia sięgają o wiele dalej niż rodzinne opłotki i odwieczne tradycje. O czym marzy? Co robi z pieniędzmi? Czy jest religijny? Kto jest jego idolem, a kto wrogiem? Ile kosztuje jego sukces?

 

 


Autorka portretuje indyjskich Kowalskich i Oburzonych, ambitnych yuppies i niedotykalnych, którzy stali się milionerami, nacjonalistów wierzących w telepatię i nieprzejednanych ekofundamentalistów w indyjskim interiorze. Pokazuje Hindusów, którzy biorą udział w epokowych przemianach (a bywa, że są ich sprawcami), i tych, którzy się im opierają (choć czasem czują się rozdarci między tradycją a nowoczesnością).

 

 


Spotkanie wokół książki Indie Spółka z o.o. oraz rozmowa z jej autorką, Joanną Irzabek, odbędzie się w sobotę, 22 listopada o godz.15:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Wstęp wolny.

 

 

 

Joanna Irzabek jest podróżniczką i dziennikarką. Odbyła dwuletnią podróż lądem do Indii i z powrotem, mieszkała i pracowała w kilku krajach Azji Południowej. Współpracowała z wydaniem internetowym tygodnika „Polityka”, pisząc o bieżących wydarzeniach za granicą. Publikowała w prasie biznesowej i lokalnej. Pomiędzy podróżami mieszka w Gdańsku.

 

Indie Spółka z o.o.,  Dom Wydawniczy PWN, premiera: 27 października 2014 r. Książka będzie do nabycia podczas spotkania w promocyjnej cenie.

 

Spotkanie odbywa się w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. Ich organizatorem jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

 

 

Globfest – Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się w toku projektu Zrównoważony rozwój. Akcja: Animacja! współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r.                                                                        

 

Wydarzenie realizowane jest również w ramach projektu Stacje pogody (www.globalweatherstations.com) przy wsparciu finansowym z Programu Kultura Unii Europejskiej.

 

             

           

      

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij