Miasto

Ekologiczne projektowanie – warsztaty

Permakultura, czyli ekologiczne projektowanie z Marcinem Gerwinem, we wtorek, 18 listopada w ramach GlobFest podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.

Jak zaspokoić potrzeby ludzi w taki sposób, aby było to jednocześnie korzystne dla środowiska? Na to pytanie odpowiada permakultura. Ta metoda projektowania została zapoczątkowana przez dwóch Australijczyków – Billa Mollisona i Davida Holmgrena – w latach 70-tych XX wieku.

 


Słowo „permakultura” powstało z połączenia angielskich słów „permanent” (trwałe) i „agriculture” (rolnictwo). Obejmuje ona jednak nie tylko uprawę roślin, lecz także kwestie związane z budynkami, energią, wodą, zrównoważoną gospodarką, lokalnymi walutami, a nawet z organizacją państwa. O tym, do czego permakultura może przydać się w mieście, opowie Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej.

 


Warsztaty Marcina Gerwina Permakultura – metody ekologicznego projektowania odbędą się w ramach GlobFest – Tygodnia Edukacji Globalnej – we wtorek, 18 listopada o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

 


Wstęp bezpłatny.

 

 

Marcin Gerwinz wykształcenia politolog, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju. Tematem jego doktoratu była „Idea i praktyka kształtowania zrównoważonego rozwoju jako wyzwanie współczesnych przemian globalnych”. Współzałożyciel Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej, autor książki „Żywność i demokracja”.Po warsztatach, o godz. 19:30, zapraszamy na pokaz filmu Recepta na Klęskę, reż. John Webster.

 

 

Pełny program wydarzeń GlobFest podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.

 

 


  

Spotkanie jest organizowane przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście w ramach projektu Zrównoważony rozwój. Akcja: Animacja! współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r.

 

Wydarzenie realizowane jest również w ramach projektu Stacje pogody (www.globalweatherstations.com) przy wsparciu finansowym z Programu Kultura Unii Europejskiej.

 

 

  

 

 

 

 

         

 

 

 

  

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.