Miasto

Doktryna szoku – film

Mit niewidzialnej ręki rynku i skrywana przez nią rzeczywistość są tematem filmu „Doktryna szoku” zrealizowanego na podstawie książki Naomi Klein. Pokaz w czwartek, 27 listopada o godz. 18.00.Film zrealizowany na podstawie kontrowersyjnej książki Naomi Klein (ikony ruchu alterglobalistycznego, autorki bestsellerowego „No Logo”) pokazuje, jak wolnorynkowe recepty made in USA podbiły świat, bezlitośnie wykorzystując poddane amerykańskiej terapii szokowej kraje i narody.


 


Film, podobnie jak i książka przekonuje, że mit niewidzialnej ręki rynku skrywa ponurą rzeczywistość korporacyjnych monopoli, klasowej dominacji i zbrojnych ingerencji.

 

 


Po filmie Marcin Gerwin porozmawia z Jackiem Piskozubem m.in. o najnowszej książce Naomi Klein, poświęconej tym razem zmianom klimatycznym. Zapytamy, na ile człowiek wpływa na zmiany klimatu Ziemi? Czy jest to kwestia, którą powinniśmy się przejmować?

 

 

 


O filmie:

Gatunek: Dokumentalny

produkcja: Wielka Brytania

Reżyseria: Michael Winterbotton, Mat Whitecross

Czas: 90’


 

 

Projekcja filmu ”Doktryna szoku” oraz rozmowa Marcina Gerwina z Jackiem Piskozubem na temat zmian klimatycznych odbędzie się w czwartek, 27 listopada o godz. 18.00, w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, IIp., Gdańsk. Wstęp wolny

 

 

 

dr hab. Jacek Piskozub – kierownik Zakładu Dynamiki Morza w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie

 

 

 

dr Marcin Gerwinz wykształcenia politolog, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju. Współzałożyciel Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej, autor książki „Żywność i demokracja”.

 

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście. Spotkanie odbywa się w ramach Kina Zaangażowanego dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

 

 

 

 


 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij