Miasto

Debata o związkach partnerskich

Odwołane przed kilkoma tygodniami spotkanie wraca na Uniwersytet Gdański. Debata z udziałem m.in. Roberta Biedronia odbędzie się w poniedziałek, 27 maja na UG.

Dlaczego tak trudno o ustawę o związkach partnerskich w Polsce? Jakie szanse dają związki partnerskie ludziom o różnej orientacji seksualnej?

 

Przyjdź i podyskutuj o niemożności i możności wprowadzenia w Polsce regulacji prawnych gwarantowanych przez Państwo jako narzędzi ułatwiających życie obywatelkom i obywatelom.

 

Wydarzenie jest istotne nie tylko ze względu na podejmowany temat, ale również otwartość do debaty gdańskiej uczelni. Odwołanie organizowanego przez DKF UG Miłość Blondynki ostatniego spotkania na Uniwersytecie Gdańskim bardzo szeroko odbiło się w mediach i aktualny powrót rozmowy może być znaczącym sygnałem do zmiany myślenia o powinnościach ośrodka akademickiego.

 

W DEBTACIE O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH udział wezmą: Marta Abramowicz – założycielka Kampanii Przeciw Homofobii, Robert Biedroń – poseł Ruchu Palikota, Radomir Szumełda – działacz Platformy Obywatelskiej.

 

Debat odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godz. 18.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, sala 1.45 (ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk).

 

WSTĘP WOLNY

 

 

Kiedy znów usłyszysz, że lesbijki i geje promują swoją homoseksualność, pomyśl o słowach posłanki Izabeli Jarugi-Nowackiej: promować to można kurczaki, a nie orientacje seksualną.

 

 

Organizatorami spotkania jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

 

 

 


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij