Miasto

Czarny poniedziałek – strajk kobiet!

Chór TAK dołączył do strajku kobiet i 3 października o godz. 16.30 zachęci do wspólnego śpiewania. Bądźcie z nami!

Wzorem kobiet w Islandii, które 41 lat temu sparaliżowały swój kraj, robimy jednodniowy protest ostrzegawczy przeciwko ustawie procedowanej w polskim parlamencie o całkowitym zakazie prawa do aborcji. Ogranizatorkami wydarzenia są Dziewuchy Dziwuchom z Trójmiasta, które nawołują, aby 3 października:

– bierzemy urlop na żądanie
– bierzemy dzień wolny na opiekę nad dzieckiem
– nie idziemy na uczelnię
– bierzemy urlop bezpłatny
– korzystając z jakiejkolwiek innej legalnej możliwości – nie idziemy do pracy i na uczelnię!

Strajk kobiet planowany jest w Gdańsku na ul. Podwale Grodzkie, vis a vis Dworca Głównego, w poniedziałek, 3 października w godzinach 9.00-17.30.

Podczas strajku planowany jest występ Chóru TAK o godz. 16.30.

CHCĄ ODEBRAĆ KOBIETOM PRAWA! Nie godzimy się na to! Zróbmy im #czarnyponiedzialek

Dziewuchy Dziewuchom Trójmiasto, organizatorki wydarzenia, zapraszają wszystkich uczestników strajku 3 października – spotykamy się na placu za przystankami autobusowymi – po stronie Krewetki, przed Hotelem Scandic. Tam mamy dużo miejsca, będziemy czekać na Was przy stolikach i wspólnie spędzimy ten dzień. Nie bądźmy tego dnia same! Zabierzcie ze sobą coś do siedzienia – krzesełko, karimata – spędzimy tam wspólnie trochę czasu. Niech nas wszyscy zobaczą i usłyszą!!!! Bo cicho też nie będziemy!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij