Miasto

Co wyleczysz marihuaną?

Ekspertka i eksperci porozmawiają o medycznej marihuanie- co i jak można nią wyleczyć? Czy marihuana powinna zostać zalegalizowana? Jakie są medyczne skutki jej stosowania?

Jak bumerang kwestia legalizacji marihuany powróciła w ostatnich tygodniach do polskich mediów. Choć medycznie stosowana jest od wieków w różnych grupach kulturowych, nadal ciężko odnaleźć wyczerpujące badania, które nie są nacechowane bagażem emocjonalnym. Skoro jednak istnieją i coraz donośniej wypowiadają się na ten temat zarówno lekarze, jak i pacjenci, pora na nową debatę. Przyczynkiem do naszej jest książka dr n. med. Doroty Rogowskiej Szadkowskiej ”Medyczna marihuana. Historia hipokryzji”. Stawiamy zatem pytanie wolne od warstwy światopoglądowej- co wyleczymy  marihuaną? Odpowiedzi na nie poszukamy na naszym spotkaniu.

 

“Współczensy stosunek do marihuany jest w dużym stopniu wynikiem mistyfikacji, jakiej została ona poddana w ubiegłym wieku. Z historią tych zabiegów możemy się zapoznać na kartach książki Medyczna marihuana. Historia hipokryzji”

Marek Balicki

Spotkanie „Co wyleczysz marihuaną? odbędzie się 14 listopada  2016r. o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35. Wstęp wolny.

 

Andrzej Dołecki– aktywista prolegalizacyjny, Prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie. Planista działań ulicznych oraz politycznych. Co roku angażuje się w organizowanie manifestacji w Polsce – Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie i cały czas wspiera wszystkie pro legalizacyjne akcje w kraju.

Dorota Rogowska- Szadkowska– dr n. med., współtworzyła jeden z pierwszych w Polsce oddziałów dla osób z HIV/AIDS, autorka ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących różnych aspektów HIV/AIDS, w tym Żyć z wirusem…, Krajowe Centrum ds. AIDS, Warszawa, 2007, członkini honorowa Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Pracuje w Zakładzie Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Autorka książki „Medyczna marihuana. Historia hipokryzji” (Wyd. Krytyki Politycznej).

 Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście. Spotkanie odbywa się w ramach działań Domu Sąsiedzkiego Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście dofinansowanych ze środków Miasta Gdańska.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij