Miasto

Ciało i ponowoczesnośc – konferencja

Artur Żmijewski gościem konferencji "Ciało i ponowoczesność", która odbędzie się w weekend 21 i 22 marca na Uniwersytecie Gdańskim.

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
dla Studentów i Doktorantów – Ciało i ponowoczesność.

Pracownia Badań nad Snem, Pamięcią i Wyobraźnią Uniwersytetu Gdańskiego oraz Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście zaprasza  na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Ciało i ponowoczesność. Kulturowe i antropologiczne wizje cielesności”, która odbędzie się w dniach 21-22 marca 2015 na Uniwersytecie Gdańskim.

Przemiany, jakie dokonały się w ostatnich dekadach znacząco zmieniły postrzeganie cielesności. Jego ponowoczesne oblicza są ściśle związane z transformacjami. Zakres rozumienia cielesności wciąż ewoluuje, a dawne kulturowe kryteria uległy rozmyciu. Czy można odnaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania o miejsce ciała w dzisiejszej cywilizacji i kulturze?

W sobotę o 18.30 odbędzie się pokaz filmów Artura Żmijewskiego z prelekcją autora. Po pokazie organizatorzy zapraszają na debatę z udziałem badaczy IFP UG: prof. Zbigniewa Majchrowskiego i dr hab. Małgorzaty Jarmułowicz (w roli moderatorki) oraz prof. Grzegorza Klamana z Akademii Sztuk Pięknych.


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij