Miasto

Chór TAK w poniedziałkowym rytmie prób

Rozgrzewka, podstawy teorii muzyki i wreszcie wspólne śpiewanie, a to wszystko na próbie Chóru TAK w poniedziałek, 25 stycznia o godz. 18.00.

Ten artykuł pochodzi z archiwum Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.
**

 

Celem Chóru TAK nie są profesjonalne występy, tylko akcje społeczne na granicy performance’u. Fachowa opieka dyrygentki, Anny Ekielskiej-Skóry, pozwala jednak uczestnikom prób poznać podstawową teorię muzyki oraz przydatne techniki pracy z głosem i oddechem, które poza występami chóru przydadzą się z pewnością również w trakcie wystąpień publicznych. W zajęciach biorą udział głównie amatorzy i amatorki, którzy poprzez wspólne śpiewanie chcą dokonywać zmiany społecznej.

 

 

Muzyka dodaje energii i wzmacnia, o czym członkinie i członkowie Chóru TAK przekonali się już podczas dotychczasowych występów: w trakcie ubiegłorocznej Manify 8 Marca i późniejszej akcji „Wajdeloty odnowa”, będącej pokłosiem procesu rewitalizacji jednej z kluczowych ulic Dolnego Wrzeszcza.

Wśród tegorocznych pomysłów na działania mieści się m.in. Trójmiejski Marsz Równości, grupa jest jednak otwarta na autorskie pomysły nowych członków i członkiń.

 

 

Próba Chóru TAK odbędzie się w poniedziałek, 25 stycznia o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. w Gdańsku. Udział w próbach jest bezpłatny, ale bardzo prosimy o zapisy.

 

 

Organizatorem prób Chóru TAK jest Trójmiejska Akcja Kobieca. Próby odbywają się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym European Cultural Foundation.

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij