Miasto

Book Party – Zakonnice odchodzą po cichu

Premiera książki "Zakonnice odchodzą po cichu" Marty Abramowicz z udziałem autorki odbędzie się 27 lutego o godzinie 19:00 w Atelier w Sopocie.

Book Party książki Zakonnice odchodzą po cichu Marty Abramowicz będzie pierwszym spotkaniem poświęconym publikacji. Temat będący wciąż tabu w polskich dyskurskie publicznym zostanie podjęty w kilku odsłonach:

– czytanie: naciekawsze fragmenty przeczyta Agnieszka Sprawka

– śpiewanie: najpiękniejsze piosenki zaśpiewa Julita Zielińska

– gadanie: rozmowę poprowadzi Robert Witzling

– świętowanie: poczęstunek oraz party z okazji premiery

Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena…

fragment książki „Zakonnice odchodzą po cichu”

 Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją?

Byłe zakonnice nie mogą uwierzyć: O czym oni mówią?
Jaki biskup? W zakonie walczy się o przetrwanie.
Jaki ksiądz? Tam szuka się sensu, który dawno został zgubiony.
Jak wytłumaczyć, że chodzi o coś zupełnie innego?

W książce znajdziecie odpowiedzi.

Book Party poświęcone książce Zakonnice odchodzą po cichu Marty Abramowicz odbędzie się w sobotę, 27 lutego o godz. 19.00 w Klubie Atelier, Al. Mamuszki 2, Sopot. Wstęp wolny.

Marta Abramowicz (1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć. Zawsze najbliżsi jej byli wykluczeni, więc od lat z różnymi organizacjami pozarządowymi szuka sposobów na zmianę świata ( m.in. ze Stowarzyszeniem na rzecz Osób LGBT Tolerado, czy Świetlicą Krytyki Politycznej).

Patronat

            

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij