Miasto

Book Discussion Club

Dyskusyjny Klubu Książki prowadzony w języku angielskim w czwartek 7 maja, o godz. 17.00. Na rozmowę o ekologii ilustrowaną opowiadaniem Nigel Pitman zapraszamy do Biblioteki Sopockiej.

Book Discussion Club, czyli Dyskusyjny Klub Książki prowadzony w języku angielskim będzie okazją do rozmowy o lekturze poświęconej ekologii ilustrowaną opowiadaniem Five modern Crusoes Nigel Pitman. Zachęcamy do udziału w spotkaniu osoby chętne do rozmowy o książkach w języku angielskim.

 

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Book Discussion Club. Pierwsze, które odbyło się 9 kwietnia było wyjątkowe, bo z udziałem autorki Xiaolu Guo.

Spotkanie Book Discussion Cluba prowadzone przez Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 7 maja o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Obrońców Westerplatte 16, Sopot. Wstęp wolny.

Opowiadanie Nigel Pitman, Five modern Crusoes można otrzymać w Bibliotece Sopockiej. Kolejne spotkanie Book Discussion Club, 11 czerwca, poświęcone będzie książce The Bees, Laline Paull. Lektura również dostępna jest w Bibliotece Sopockiej.

Aleksandra Hołubowicz doktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim.

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji

Kolejne spotkania Book Discussion Club odbędą się 11 czerwca, 8 października, 5 listopada, 10 grudnia. Book Discussion Club spotkał się pierwszy raz 9 kwietnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać