Miasto

Book Discussion Club

Dyskusyjny Klubu Książki prowadzony w języku angielskim w czwartek 7 maja, o godz. 17.00. Na rozmowę o ekologii ilustrowaną opowiadaniem Nigel Pitman zapraszamy do Biblioteki Sopockiej.

Book Discussion Club, czyli Dyskusyjny Klub Książki prowadzony w języku angielskim będzie okazją do rozmowy o lekturze poświęconej ekologii ilustrowaną opowiadaniem Five modern Crusoes Nigel Pitman. Zachęcamy do udziału w spotkaniu osoby chętne do rozmowy o książkach w języku angielskim.

 

Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Book Discussion Club. Pierwsze, które odbyło się 9 kwietnia było wyjątkowe, bo z udziałem autorki Xiaolu Guo.

Spotkanie Book Discussion Cluba prowadzone przez Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 7 maja o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Obrońców Westerplatte 16, Sopot. Wstęp wolny.

Opowiadanie Nigel Pitman, Five modern Crusoes można otrzymać w Bibliotece Sopockiej. Kolejne spotkanie Book Discussion Club, 11 czerwca, poświęcone będzie książce The Bees, Laline Paull. Lektura również dostępna jest w Bibliotece Sopockiej.

Aleksandra Hołubowicz doktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim.

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji

Kolejne spotkania Book Discussion Club odbędą się 11 czerwca, 8 października, 5 listopada, 10 grudnia. Book Discussion Club spotkał się pierwszy raz 9 kwietnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij