Miasto

Book Discussion Club – The Child Ali Smith

A co jeśli w supermarkecie do wózka z zakupami zostanie włożone Ci dziecko? O pomyśle Ali Smith na niecodzienne zakupy w czwartek, 17 listopada w Sopotece.

The Child autorstwa Ali Smith to niezwykłe opowiadanie reprezentujące nurt, który można określić jako magiczny realizm w supermarkecie. W tekście pojawia się nie tylko dziecko ale również ikony kultury takie jak Marlin Monroe.

Link do książki, którą będziemy omawiać na najbliższym spotkaniu.

Ali Smith jest pisarką, urodzoną w 1962 roku w Inverness, Szkocji. Wychowała się w Inverness a obecnie mieszka w Cambridge. Studiowała na Uniwersytecie Aberdeen i następnie w Cambridge. Pracowała jako wykładowca na University of Strathclyde. A teraz pisze dla „The Guardian”, „The Scotsman” oraz „Times Literary Supplement”. W 2009 roku wydała opowiadania „Last” (opublikowane wcześniej w Manchester Review Online) do Oxfam, Ox-Tales, czterech zbiorów opowiadań UK napisanych przez 38 autorów. Jej historia została opublikowana w „Fire”.

Spotkanie Book Discussion Club poświęcone opowiadaniu „The Child” Ali Smith prowadzone przez anglistkę, Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 17 listopada o godz. 17.00, w Sopotece – Bibliotece Sopockiej, Ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot. Wstęp wolny.

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii. Kolejne i ostatnie spotkanie Book Discussion Club odbędzie się 8 grudnia.

Aleksandra Hołubowicz – doktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij