Miasto

Book Discussion Club o pieniądzach

Pieniądze to temat Dyskusyjnego Klubu Książki w jęz. angielskim, w czwartek, 8 października o godz. 17.00 Sopockie.

Ten artykuł pochodzi z archiwum Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.
**

 

„Refund” – to zbiór opowiadań Karen E. Bender dotyczących kwestii pieniędzy. Tytułowe opowiadanie nakreśla incydent z życia pary artystów pod czterdziestkę zmagających się z kapryśna rzeczywistością Nowego Jorku. Namysł nad problemy finansowymi typowymi dla ludzi rozdartych między klasą kreatywną a prekariatem łączą się z rozważaniami nad znaczeniem pieniądza, do których przyczynkiem staje się atak terrorystyczny na World Trade Center. O pieniądzach będziemy rozmawiać podczas Book Discussion Club w języku angielskim.

 

Spotkanie Book Discussion Club prowadzone przez Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 8 października o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Obrońców Westerplatte 16, Sopot. Wstęp wolny.

 

 

Opowiadanie „Refund” jest dostępne w Bibliotece Sopockiej.

 

 

Karen E. Bender – amerykańska powieściopisarka i autorka opowiadań. Jej zbiór opowiadań „Refund” został nominowany do National Book Award in Fiction.

 

 

Aleksandra Hołubowicz – doktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim.

 

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii. Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

 

Kolejne spotkania Book Discussion Club odbędą się 5 listopada i 10 grudnia. Book Discussion Club spotkał się już 9 kwietnia i 7 maja, 11 czerwca, 20 sierpnia.

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

          

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij