Miasto

Book Discussion Club o hejcie

Mowa nienawiści i publiczne ośmieszanie będą tematem Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzonego w języku angielskim w czwartek, 5 listopada w Sopocie.

Ten artykuł pochodzi z archiwum Dziennika Opinii Krytyki Politycznej.
**

 

Opowiadanie autorki Rivka Galchen „USL at the stadium”, to nieco groteskowe i prześmiewcze opowiadanie dotyczące istotnej roli baseballu w kulturze USA. Jednak nawet niezainteresowani/e owym sportem niech się nie zniechęcają: tekst porusza zagadnienia obecnie bardzo na czasie: mowę nienawiści i publiczne ośmieszanie/zawstydzanie tzw. celebrytow. (Celebrity shaming). A obecnie, w dobie wszechobecnego monitoringu osobą rozpoznawalną można się stać niechcący…

 

 

Spotkanie Book Discussion Club poświęcone opowiadaniu „USL at the stadium” i prowadzone przez Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 5 listopada o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Obrońców Westerplatte 16, Sopot. Wstęp wolny.

 

 

 

Opowiadanie jest dostępne w Bibliotece Sopockiej oraz na łamach New Yorker również w formie czytanej. Nagranie trwa 30 minut.

 

 

Rivka Galchen – jest autorką zbioru opowiadań “American Innovations” oraz książki “Little Labors,” która ukaże się jeszcze w tym roku.

 

 

Aleksandra Hołubowicz – doktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim.

 

 

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii. Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

 

 

Kolejne spotkania Book Discussion Club odbędzie się 10 grudnia. Book Discussion Club spotkał się już 9 kwietnia, 7 maja, 11 czerwca, 20 sierpnia i 8 października.

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z  Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

          

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij