Miasto

Book Discussion Club – Gender Studies

Feminizm w odsłonie Curtis Sittenfeld dzięki opowiadaniu Gender Studies, będzie tematem dyskusji podczas Book Discussion Club 13 października w Sopotece.

Pierwsza książka Sittenfeld Szkoła Uczuć, opowiada o uczennicy prestiżowej, prywatnej szkoły z internatem niedaleko Bostonu. Krytycy porównują jej powieść do 'Buszującego w zbożu’, jednak 'Szkoła Uczuć’ podąża własnymi drogami i pokazuje, że twórczość autorki warto śledzić. Dlatego spotkanie poświęcone opowiadaniu Gender Studies z pewnością będzie ciekawą rozmową na temat aktualnej sytuacji kobiet.

Spotkanie Book Discussion Club poświęcone tekstowi Gender Studies Curtis Sittenfeld, prowadzone przez anglistkę, Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 13 października o godz. 17.00, w Sopotece – Bibliotece Sopockiej, Ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot.

Link do książki również w wersji audio, którą będziemy omawiać na najbliższym spotkaniu.

Elizabeth Curtis Sittenfeld (ur. w 1975) – amerykańska pisarka, która opublikowała dwie powieści: Szkołę uczuć (ang. Prep) i The Man Of My Dreams, która jeszcze nie ukazała się w Polsce.

 

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.

 

Kolejne spotkanie Book Discussion Club odbędzie się 17 listopada.

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                                        

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij