Miasto

Book Discussion Club – Etgar Keret

Opowiadanie Etgara Kereta „Crazy Glue” będzie podstawą dyskusji podczas Book Discussion Club w czwartek, 14 kwietnia o godz. 14.00 w Sopotece.

Opowiadanie „Crazy Glue”, to zaledwie kilka stron tekstu, który otwiera zupełnie odmienne możliwości interpretacyjne. Krótki tekst doczekał się przynajmniej dziesięciu adaptacji filmowych i każda z nich opisaną sytuacje przedstawia w odmiennym świetle. Autor uważa, że dowolność interpretacyjna jest atutem jego pisarstwa.

„Szalony klej filmowali twórcy z całego świata – to samo opowiadanie posłużyło im do nakręcenia kompletnie odmiennych filmów: komedii romantycznej, horroru, dramatu psychologicznego, a nawet filmu fantasy. Moje opowiadania działają podobnie jak skoncentrowany sok owocowy – dodasz go do wody i masz jedną rzecz, zmieszasz z wódką i dostajesz coś zupełnie innego.”

Etgar Keret w rozmowie z Zofią Zalewska w dwutygodnik.com

Spotkanie Book Discussion Club poświęcone opowiadaniu „Crazy glue” Etgara Kereta, prowadzone przez anglistkę, Aleksandrę Hołubowicz odbędzie się w czwartek 14 kwietnia o godz. 17.00, w Sopotece – Bibliotece Sopockiej, Ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot. Wstęp wolny.

Opowiadanie jest dostępne w Bibliotece Sopockiej oraz tutaj

 Etgar Keret Urodzony w 1967 roku w Tel Awiwie jeden z najpopularniejszych dziś pisarzy izraelskich. Przez światową krytykę uznany za mistrza krótkiej formy i okrzyknięty „izraelskim Quentinem Tarantino”. Pierwszy tom opowiadań Kereta zatytułowany „Rury” ukazał się w 1992 roku. Od tamtej pory jego książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, w tym na arabski. Poza pisaniem Keret zajmuje się także tworzeniem filmów, scenariuszy filmowych oraz bajek dla dzieci, jest też współautorem komiksów i telewizyjnego programu satyrycznego. W 2007 roku, razem z żoną Shirą Geffen, wyreżyserował film „Meduzy”, nagrodzony Złotą Kamerą na festiwalu w Cannes

Aleksandra Hołubowiczdoktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim.

Book Discussion Club jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.

Kolejne spotkanie Book Discussion Club odbędzie się 12 maja.

 Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij