Miasto

Amerykański sen, czy koszmar?

ludowa-historia-stanow-zjednoczonych-howard-zinn

Spotkanie z Arturem Domosławskim poświęcone książce "Ludowa historia Stanów Zjednoczonych" H. Zinna w środę, 15 czerwca.

To jedna z tych książek, które naprawdę powinien przeczytać każdy. Ta wyjątkowa historia Stanów Zjednoczonych opowiedziana jest z perspektywy jej ofiar: rdzennych amerykanów, czarnych, robotników, kobiet, imigrantów i biednych.

Howard Zinn ze skrupulatnością i swadą opisał wszystko to, o czym Amerykanie czasem woleliby nie pamiętać, ale o czym zapomnieć nie powinniśmy nigdy. Ludową historię Stanów Zjednoczonych czyta się jak kryminał.

Ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy!

Jedna z ulubionych książek Davida Bowiego i Matta Damona.

Książka została poprzedzona wstępem Artura Domosławskiego, który będzie gościem Aleksandry Hołubowicz, prowadzącej dyskusję.

Spotkanie Amerykański sen, czy koszmar? z udziałem Artura Domosławskiego i Aleksandry Hołubowicz odbędzie się w środę, 15 czerwca o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. , Gdańsk. Wstęp wolny

Artur Domosławski – jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów. W latach 1991-2011 dziennikarz „Gazety Wyborczej”, od 2011 r. związany z tygodnikiem „Polityka”. Autor cenionych książek, m.in. Chrystus bez karabinu (1999), Gorączka latynoamerykańska (2004), Ameryka zbuntowana (2007) i głośnej biografii Kapuściński non-fiction (2010), przełożonej m.in. na angielski, francuski, hiszpański i włoski. Uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2010.

Aleksandra Hołubowicz doktorantka UG, nauczycielka języka angielskiego, aktywistka i działaczka społeczna udzielająca się m.in. na rzecz mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Współprowadzi Stowarzyszenie GAFFA, którego jednym z licznych działań jest promocja czytelnictwa i organizacja Dyskusyjnego Klubu Książki w Gdyni. W Bibliotece Sopockiej do rozmowy o książkach Aleksandra Hołubowicz zaprasza w języku angielskim. Członkini klubu Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Podczas spotkania książka będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Spotkanie odbywa się w ramach Uniwersytetu Krytycznego, zadania współfinansowanego przez Miasto Gdańsk.

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij