Miasto

ŚwiEtycznie, czyli etycznie o świętach

ŚwiEtycznie, czyli etycznie o świętach, w sobotę, 13 grudnia w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Startujemy w południe!


 

Czy możliwe są rodzinne święta przy stole zastawionym jedynie etycznym jedzeniem? Jakie są globalne koszty prezentów dawanych przez nas bliskim? 

 

Okres świąteczny kojarzony jest przede wszystkim z atmosferą ciepła i miłości, łagodzeniem waśni i spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Wraz z rozwojem cywilizacji okres ten staje się niestety również festiwalem konsumpcyjnego szaleństwa, podczas którego zapomina się o losie zjadanych zwierząt oraz ludzi wytwarzających przedmioty wrzucane pod choinkę.

 

 

Spirala konsumpcji nakręca nowe antagonizmy rzucając cień na doniosła atmosferę Świąt. ŚwiEtycznie jest próbą pokazania alternatywnych sposobów przygotowywania potraw roślinnych, własnoręcznie wykonanego prezentu świątecznego i ozdób choinkowych z materiałów recyklingowych. Zapewniamy, że zwiększanie świadomości konsumenckiej może iść w parze z dobrą zabawą i spędzaniem czasu z bliskimi. 

 

 


PROGRAM FESTIWALU ŚwiEtycznie, czyli etycznie o świętach

13 GRUDNIA, SOBOTA

12.00 WARSZTATY z recyklingowego robienia prezentów, ozdób choinkowych i dekoracyjnych

Prowadzenie: Doris Skowrońska

15.00 WEGELUNCH o kuchni wegańskiej z przepisami i degustacją

Prowadzenie: Daniel Jaroć (Avocado)

16.00 WARSZTATY o żywności ekologicznej, mieleniu ziarna i pieczeniu chleba

Prowadzenie: Małgorzata Meller (Marchewkowa Rewolucja)

17.00 WARSZTATY z wykrajania świątecznych pierników

Prowadzenie: Anna Kumkowska

 


W czasie trwania festiwalu ŚwiEtycznie kiermasz książek Wydawnictwa Krytyki Politycznej do 50% taniej i wystawa prac Jarosława Kozy.

 


Zapisy: tró[email protected]

Tel. 58 304 75 22 w godzinach 13 – 17 

 

 


ŚwiEtycznie, czyli etycznie o świętach odbędzie się w sobotę, 13 grudnia w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, IIp., Gdańsk.

 

W czasie trwania festiwalu obywać się będzie kiermasz książek Wydawnictwa Krytyki Politycznej dostępnych do 50% taniej.

 

 

Festiwal ŚwiEtycznie, jest częścią wydarzeń odbywających się w ramach projektu Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Kultura.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Avocado.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij