Miasto

3. urodziny Świetlicy KP w Trójmieście

Świetlica KP w Trójmieście ma trzy lata. Z tej okazji zespół Świetlicy zaprasza do wspólnego świętowania. Na wszystkich czekają kiermasz książek, układanie ceramicznej mozaiki, tort i muzyka.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście ma trzy lata. Z tej okazji zespół Świetlicy zaprasza do wspólnego świętowania. Na wszystkich czekają kiermasz książek, wspólne układanie ceramicznej mozaiki, tort, muzyka i tańce.

Przez ostatnie trzy lata pokazaliśmy jak partycypacyjnie tworzyć miasto, przygotowaliśmy kilkaset debat, spotkań oraz projekcji Kina Zaangażowanego – mówi Maria Klaman, koordynatorka Świetlicy. Pokazujemy także, jak poprzez kulturę dążyć do długotrwałej zmiany społecznej, budującej odpowiedzialność obywatelską. Sądzę, że były to dobre trzy lata. – dodaje.

Program urodzin:
od 15.00
Urodzinowy kiermasz zniżkowy – książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej do 40 % taniej
Książka za kubek – pierwsze 50 osób, które przyniosą do Świetlicy kubki – stare, nowe, szczerbione – wymieni je na książkę

godz. 17.00
Mozaika – wspólne wyklejanie sentencji Stanisława Brzozowskiego „Heroizm woli” ze stłuczonych kubków i ceramiki. Kuratorzy akcji artystycznej Katarzyna Górna i Maciej Salamon.

godz. 19.00
Tort wiśniowy – przekładany potrójnie. Świeczki z tortu zdmuchniemy o 19.00, a chwilę później zaczniemy rozdawać śpiewniki i przygotowywać się do wspólnego śpiewania.

godz. 21.00
koncert zespołu CHiP – Anna Steller (wokal) i Maciej Salamon (gitara).

Afterparty zapewni DJ Zrałek.

15 grudnia, sobota, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij