Mama polityczna

Cała Polska tłumaczy Gowinowi, co to „gender”

Jarosław Gowin zaskoczył swoich partyjnych kolegów i koleżanki mówiąc, że jest przeciwny podpisaniu Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet.

Jarosław Gowin zaskoczył swoich partyjnych kolegów i koleżanki mówiąc, że jest przeciwny podpisaniu Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Jego zdaniem jest to dokument "skrajnie ideologiczny", zagrażający rodzinie i promujący związki homoseksualne, a przez to niezgodny z Konstytucją. Jego zastępca, Michał Królikowski, obawia się, że Konwencja narusza wartości chrześcijańskie.

Cały felieton Agnieszki Graff na www.wysokieobcasy.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agnieszka Graff
Agnieszka Graff
Publicystka, amerykanistka
dr hab. Agnieszka Graff – kulturoznawczyni i publicystka, absolwentka Amherst College i Oksfordu, profesorka w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz „Świata bez kobiet” (2001) – książki, której poszerzone wydanie ukazało się w 2021 roku po dwudziestu latach nakładem wydawnictwa Marginesy – wydała też: „Rykoszetem. Rzecz o płci, seksualności i narodzie” (W.A.B. 2008), „Matkę feministkę” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2014) oraz „Memy i graffy. Dżender, kasa i seks” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2015, wspólnie z Martą Frej). W serii z Różą Krytyki Politycznej ukazał się autobiograficzny wywiad rzeka pt. Graff. Jestem stąd” (2014; współautorem jest Michał Sutowski). Publikowała teksty naukowe w takich czasopismach jak: „Signs”, „Public Culture”, „East European Politics and Societies”, „Feminist Studies”, „Czas Kultury” i „Teksty Drugie”. Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca, członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet. Od kilku lat pisuje felietony do „Wysokich Obcasów”. Autorka polskiego przekładu „Własnego pokoju” Virginii Woolf.
Zamknij