Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Ziemkiewicz ’99, czyli pochwała kryzysu

Nawet największy kryzys to nie koniec świata.

Procesy ekonomiczne są i zawsze będą dla człowieka równie nieopanowane jak huragany. W ostatnich dziesięcioleciach na całym świecie włożono wiele wysiłku i pieniędzy w rozmaite działania interwencyjne, które miały „wyprostować” sinusoidę gospodarczego wzrostu. Okazały się one równie nieskuteczne jak kliny na kaca: odsunęły tylko kryzys w czasie, a następnie spotęgowały go. Ale bez paniki. Nawet największy kryzys to nie koniec świata, tylko czyszczenie gospodarki z nietrafionych przedsięwzięć, np. rojeń o społecznych funkcjach rynku.

Rafał A. Ziemkiewicz (ur. 1964) – publicysta i pisarz. Debiutował zbiorem opowiadań „Władca szczurów” (1987). Karierę felietonisty zaczynał od tygodnika „Najwyższy czas”, obecnie publikuje w „Gazecie Polskiej” i „Do Rzeczy”. W latach 1993-94 rzecznik prasowy Unii Polityki Realnej. Mąż aktorki Aleksandry Ciejek. 

Fragment wypowiedzi dla miesięcznika „Playboy”, 1999.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij