Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Mętrak ’81, czyli święty od zawsze

W klinice Gemelli personel bardzo uważał, by odwiedzający nie stąpali po śladach Papieża, mówiąc: nie depczcie – to krew Ojca Świętego.

Krzysztof Mętrak (1945-1993) – krytyk filmowy i literacki, eseista, publicysta sportowy. Autor kilku tysięcy tekstów, głównie felietonów publikowanych od 1962 r. do śmierci na łamach „Współczesności”, „Kultury”, „Filmu”, „Kina”, „Piłki Nożnej”, „Literatury”, „Pani”. Od 1994 przyznawana jest nagroda jego imienia dla młodych krytyków filmowych.

Fragment „Dziennika”, maj 1981.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij