Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Śledzieniewska ’64, czyli nudny dziennik tv

Niemal każdego tygodnia nie podoba mi się dziennik tv. Moim zdaniem, powinien być najżywiej i najciekawiej redagowanym programem w tv. Telewizja to przede wszystkim źródło informacji wizualnych, tymczasem dziennik jest składanką przypadkowych informacji, w przeważającej części tych samych, które już kilkakrotnie słyszeliśmy w radiu i o których czytaliśmy w gazecie. Informacji nie popartych w dodatku atrakcyjnym materiałem zdjęciowym. Dlaczego tak się dzieje? 

Halina Śledzieniewska – inżynier. Wypowiedź w sondzie nt. telewizji dla tygodnika “Ekran”, grudzień 1964. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij