Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Rodowicz ’85, czyli ofiara popularności

Co robić z popularnością? Oto odwieczne pytanie ludzi, którzy padli jej ofiarą.

Co robić z popularnością? Oto odwieczne pytanie ludzi, którzy padli jej ofiarą. No bo, jak się zachować? Czy grać cały czas gwiazdę – jeździć dużą limuzyną z kierowcą, nieustannie bywać tu i tam, otaczać się tłumem pochlebców, mieszkać w pałacu z wysokim murem, brać proszki nasenne – to jakby trudne do zrealizowania w naszej rzeczywistości, no… może oprócz proszków. A zatem model drugi – siatka z zakupami, mieszkanie w bloku, ale myślę, że i ten model wzbudziłby niechęć, bo co to za gwiazda? Nasze społeczeństwo jest dość nietolerancyjne i agresywne.

Maryla Rodowicz (ur. 1945) – piosenkarka. Począwszy od końca lat 60. wielka gwiazda polskiej piosenki. Wylansowała takie przeboje jak Małgośka, Niech żyje bal, Sing-sing, Kasa i sex, Polska Madonna. Pisali dla niej Osiecka, Grechuta, Krajewski, Nosowska, Smolik, Umer.
Fragment wywiadu Grażyny Korzeniowskiej Lubię ryzyko, tygodnik “TIM”, listopad 1986.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij