Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Reklama ’38, czyli wynalazek zamiast cudu

Zaledwie po jednym tygodniu tysiące zachwyconych kobiet osiągnęło wygląd o całe lata młodszy! Zmarszczki zniknęły bezpowrotnie! Wygląda to na cud, a jest tylko dla nowoczesnej wiedzy jeszcze jednym nowym zwycięstwem po wieloletnich, żmudnych doświadczeniach. Ludzie nauki stwierdzili, że z wiekiem skóra nasza traci pewne żywotne składniki i tworzą się zmarszczki. Przywrócić skórze te cenne składniki, a będzie znów świeża i młodzieńcza. Jest to niezwykły wynalazek Prof. Uniwersytetu Wiedeńskiego, D-ra Stejskal. Jemu zawdzięczamy wyciąg z żyjących komórek skórnych, nazwany Biocelem, który jest obecnie częścią składową Kremu Tokalon koloru różowego, spreparowanego według oryginalnego francuskiego przepisu znakomitego paryskiego Kremu Tokalon. Stosuj go co wieczór. Odżywia i odmładza skórę podczas snu. Zmarszczki szybko znikną. Po tygodniu będziesz wyglądała o 10 lat młodziej. W ciągu dnia stosuj Krem Tokalon koloru białego. Rozpuszcza wągry, ściąga rozszerzone pory i czyni w ciągu kilku dni z najbardziej szorstkiej, ciemnej skóry – gładką, białą i delikatną. Szczęśliwy wynik gwarantowany lub zwrot pieniędzy. 

Fragment tekstu reklamowego „Zdawałoby się, że to Cud, a to jednak posiada naukowe uzasadnienie”, tygodnik “Kino”, luty 1938. 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij