Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: KZ ’89, czyli imieniny Kalisza

Ryszard Kalisz, lat 32, młody, zdolny adwokat, przewodniczący Komisji Młodych Naczelnej Rady Adwokackiej, członek kolegium redakcyjnego warszawskiego numeru „Palestry” wydał w Klubie Adwokata w Pałacu Woronieckich imieninowy bankiet. Wśród czterdziestu paru zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Aleksander Kwaśniewski z żoną Jolantą i córeczką Olą, Obywatel G.C., dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi, no i oczywiście kwiat młodej palestry. Niewątpliwie całemu przyjęciu szyku przydawała atrakcyjna pani ministrowa (z wykształcenia prawnik). Każdy z gości podejmowany był przy wejściu lampką szampana, po czym odprowadzany przez gospodarza do eleganckiego (jak zwykle w Radzie Adwokackiej) szwedzkiego stołu. W majestacie prawa wszyscy łącznie z Grzegorzem Ciechowskim odśpiewali solenizantowi sto lat, co minister Kwaśniewski skwitował: „Nareszcie będę mógł się pochwalić, że śpiewałem razem z Obywatelem G.C.”.

Notka „Nowy chórek” podpisana K.Z., tygodnik „Razem”, maj 1989.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij