Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Kurz ’88, czyli znikąd pomocy

Polaków już nigdy nie zintegruje to, co dawniej nas wielokrotnie podnosiło na nogi: najazd albo groźba najazdu. Nikt nas nie najedzie, wszyscy najwyżej będą patrzeć na nasze własne samobójstwo i nawet palcem nie kiwną. 

Andrzej Kurz (ur. 1931) – wydawca i polityk, wieloletni dyrektor Wydawnictwa Literackiego. Od 1975 r. działacz Stowarzyszenia „Kuźnica”, doradca w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W 2005 r. odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. 

Fragment wywiadu z tygodnika “itd”, październik 1988. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij