Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Kozakiewicz ’89, czyli naprawa Rzeczpospolitej

Od tego, że orłowi przyprawi się koronę, usunie przymiotnik “ludowa” czy ustanowi urząd prezydenta – nie zmieni się natychmiast Rzeczpospolita. Nie stanie się ani bardziej niepodległa i suwerenna, ani silniejsza i bardziej demokratyczna. 

Mikołaj Kozakiewicz (1923-1998) – polityk, seksuolog, publicysta. Autor kilkudziesięciu książek edukacyjnych. Marszałek sejmu kontraktowego. Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego z którego odszedł w 1993 r. po konflikcie z Waldemarem Pawlakiem.

Fragment wypowiedzi dla “Tygodnika Kulturalnego”, 1989. 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij