Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Kozakiewicz ’89, czyli naprawa Rzeczpospolitej

Od tego, że orłowi przyprawi się koronę, usunie przymiotnik “ludowa” czy ustanowi urząd prezydenta – nie zmieni się natychmiast Rzeczpospolita. Nie stanie się ani bardziej niepodległa i suwerenna, ani silniejsza i bardziej demokratyczna. 

Mikołaj Kozakiewicz (1923-1998) – polityk, seksuolog, publicysta. Autor kilkudziesięciu książek edukacyjnych. Marszałek sejmu kontraktowego. Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego z którego odszedł w 1993 r. po konflikcie z Waldemarem Pawlakiem.

Fragment wypowiedzi dla “Tygodnika Kulturalnego”, 1989. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij