Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Film ’69, czyli western Polańskiego

Gdy nadchodzi wiosna i śnieg topnieje – zbocza gór pokryte są kośćmi nieszczęśliwych.

Roman Polański zapowiedział realizację westernu Donner Pass, opartego na epizodzie, który rozegrał się podobno w latach wędrówki amerykańskich pionierów na Zachód. Bohaterowie należą do grupy osadników przedzierających się wśród licznych niebezpieczeństw ku Kalifornii. Zima zaskakuje ich w górach Sierra Nevada. Zapasy żywności wyczerpują się i wśród wędrowców dochodzi do kanibalizmu. Gdy nadchodzi wiosna i śnieg topnieje – zbocza gór pokryte są kośćmi nieszczęśliwych.

Anonimowa notka zamieszczona w tygodniku „Film”, styczeń 1969.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij