Krzysztof Tomasik

Wiśniewski ’90, czyli fedrowanie w kulturze

Będąc przejazdem w Toruniu przechodziłem koło KMPiK-u i zobaczyłem plakat zapraszający do obejrzenia na wideo filmu RFN Bawarskie przypadki.

Będąc przejazdem w Toruniu przechodziłem koło KMPiK-u i zobaczyłem plakat zapraszający do obejrzenia na wideo filmu RFN Bawarskie przypadki. Otóż są to dwa żenujące i wyjątkowo prymitywne „pornuski” pt. Fedruj, chłopie, fedruj i Alpejskie zorze pod fartuszkiem. Czy w ten sposób i na tej zasadzie ma funkcjonować kultura? Uważam że nie tędy droga, ale wiem, że moje słowa to wołanie samotnego na pustyni. Obym się mylił. 

Roman Wiśniewski, Nowe Miasto. List do redakcji, tygodnik „Film”, marzec 1990. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij