Krzysztof Tomasik

Wałęsa ’89, czyli łatwy mąż

Czy trudno być żoną Wałęsy? Jaki jest w codziennym pożyciu? Trudny, łatwy? 

Czy trudno być żoną Wałęsy? Jaki jest w codziennym pożyciu? Trudny, łatwy? 


Łatwy. Łatwy w kontaktach z ludźmi. Także z własną rodziną. Ma dar przekonywania rozmówców. Wydaje mi się, że między innymi temu darowi zawdzięcza swoje powodzenie w życiu społecznym. Jestem zadowolona z męża, z rodziny. Nie mam teraz powodu do narzekania.  

Danuta Wałęsa (ur. 1949) – gospodyni domowa, autorka książki Marzenia i tajemnice, żona Lecha Wałęsy. W 2012 r. odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. 

 

Fragment wywiadu Wilhelminy Skulskiej Być żoną Lecha, tygodnik „Przekrój”, grudzień 1989. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij