Krzysztof Tomasik

Pasek ’91, czyli kłótnia o Mazowieckiego

Andrzej Olecki, kynolog-amator (z zawodu socjolog), sporządził na własny użytek “psią” klasyfikację, w której określonemu charakterowi ludzkiemu odpowiada nazwa rasy psa o podobnych upodobaniach i temperamencie. […] W ramach “psiej” klasyfikacji Andrzej Olecki określa także polityków. Dla niego Wałęsa jest dobermanem, Bielecki dalmatyńczykiem, Balcerowicz owczarkiem, Kuroń seterem, a Cimoszewicz pudlem. Niesiołowski to bullterier, Kaczyńscy dwa jamniki, a Kozakiewicz maltańczyk. Jest też w polityce kilka kundli, ale tych lepiej z nazwiska nie wymieniać. Najbardziej kłócą się z żoną o Mazowieckiego. Ona twierdzi, że – sądząc z wyglądu i temperamentu – to na pewno spaniel, ale on uważa, że lider UD ma raczej charakter mopsa.

 

Witold Pasek – publicysta, współtwórca ukazującego się w latach 1988-1991 miesięcznika „Reporter”, potem związany z tygodnikiem „Wprost”.

 

Fragment artykułu “Między nami psami”, tygodnik “Wprost”, listopad 1991.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij