Krzysztof Tomasik

Pasek ’91, czyli kłótnia o Mazowieckiego

Andrzej Olecki, kynolog-amator (z zawodu socjolog), sporządził na własny użytek “psią” klasyfikację, w której określonemu charakterowi ludzkiemu odpowiada nazwa rasy psa o podobnych upodobaniach i temperamencie. […] W ramach “psiej” klasyfikacji Andrzej Olecki określa także polityków. Dla niego Wałęsa jest dobermanem, Bielecki dalmatyńczykiem, Balcerowicz owczarkiem, Kuroń seterem, a Cimoszewicz pudlem. Niesiołowski to bullterier, Kaczyńscy dwa jamniki, a Kozakiewicz maltańczyk. Jest też w polityce kilka kundli, ale tych lepiej z nazwiska nie wymieniać. Najbardziej kłócą się z żoną o Mazowieckiego. Ona twierdzi, że – sądząc z wyglądu i temperamentu – to na pewno spaniel, ale on uważa, że lider UD ma raczej charakter mopsa.

 

Witold Pasek – publicysta, współtwórca ukazującego się w latach 1988-1991 miesięcznika „Reporter”, potem związany z tygodnikiem „Wprost”.

 

Fragment artykułu “Między nami psami”, tygodnik “Wprost”, listopad 1991.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij