Krzysztof Tomasik

Osiecka ’93, czyli Niebieski

Kolory? Lubię niebieski ale, niestety, bez wzajemności – bo mi w nim nie do twarzy, a i moje męskie otoczenie za nim nie przepada. Jest taki aseksualny. Pamiętam jak w młodości umówiłam się na randkę z dojrzałym Francuzem i mój błękitny tzw. kostium skojarzył mu się z mundurkiem dziewcząt z sodalicji mariańskiej. Na szczęście nie był to mężczyzna mojego życia.

 

Agnieszka Osiecka (1936-97) – poetka, tekściarka. Autorka licznych książek, zarówno zbiorów poezji, sztuk teatralnych, powieści, jak i wspomnień. Jej piosenki, takie jak „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Sing sing”, „Na całych jeziorach ty”, „Na zakręcie”, „Okularnicy”, „Uciekaj moje serce”, należą do kanonu polskiej muzyki popularnej.

 

Fragment felietonu w piśmie Imperium. Magazyn Bestsellerów”, luty 1993.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij