Krzysztof Tomasik

Osiecka ’93, czyli Niebieski

Kolory? Lubię niebieski ale, niestety, bez wzajemności – bo mi w nim nie do twarzy, a i moje męskie otoczenie za nim nie przepada. Jest taki aseksualny. Pamiętam jak w młodości umówiłam się na randkę z dojrzałym Francuzem i mój błękitny tzw. kostium skojarzył mu się z mundurkiem dziewcząt z sodalicji mariańskiej. Na szczęście nie był to mężczyzna mojego życia.

 

Agnieszka Osiecka (1936-97) – poetka, tekściarka. Autorka licznych książek, zarówno zbiorów poezji, sztuk teatralnych, powieści, jak i wspomnień. Jej piosenki, takie jak „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Sing sing”, „Na całych jeziorach ty”, „Na zakręcie”, „Okularnicy”, „Uciekaj moje serce”, należą do kanonu polskiej muzyki popularnej.

 

Fragment felietonu w piśmie Imperium. Magazyn Bestsellerów”, luty 1993.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij