– Popierałam paradę zawsze. Zresztą ja się wywodzę z czasów, kiedy homoseksualizm nie był czymś złym – mówiła nam podczas parady jednak z uczestniczek.

17. Parada Równości przeszła w sobotę 3 czerwca ulicami Warszawy.

– Popierałam paradę zawsze. Zresztą ja się wywodzę z czasów, kiedy homoseksualizm nie był czymś złym – mówiła nam podczas parady jednak z uczestniczek. – Za mojej młodości miałam mnóstwo kolegów i nikt ich nie potępiał. Oni się nie ukrywali. I nikt ich nie krytykował, ani ostracyzm ich nie dotykał. Także ja nie rozumiem tego, co się teraz dzieje.

– Każdy niech robi, co chce. Jeśli nie przeszkadza nikomu innemu – dodawał inny.

Parada Równości przeszła w sobotę 3 czerwca ulicami Warszawy. Według organizatorów wzięło w niej udział ok. 50 tys. ludzi. Była to prawdopodobnie najliczniejsza z dotychczasowych Parad.

Parada Równości 2017

czytaj także

Parada Równości 2017

Fot. Marta Modzelewska

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij