Fotorelacje

Fotorelacje: Druga demonstracja solidarnościowa z Turcją we Wrocławiu

Wsparcie dla protestujących w Ankarze, Stambule i innych miastach w Turcji nie ustaje. W piatek, 7 czerwca, ulicami Wrocławia przeszła druga już solidarnościowa demonstracja. Kilkadziesiąt osób maszerujących z placu Dominikańskiego na Rynek wzbudzało żywe zainteresowanie przechodniów – klikoro z nich przyłączyło się nawet spontanicznie do demonstrujących, inni dopytywali o obecną sytuacją na ulicach Stambuły. Manifestacja zakończyła się po godzinie 19:00 na placu Solnym. Protestujący wygłosili tam krótkie przemówienia. Grając na gitarze odśpiewali kilka piosenek – po turecku, po polsku i po włosku.

Nagrania wideo z drugiej manifestacji solidarnościowej z Turcją, można obejrzeć na youtube.

Uczestnicy solidarnościowej demonstracji z protestującymi w Turcji śpiewają na placu Solnym we Wrocławiu pieśń Şen Ol Yaylam.

Czytaj też:

Dawid KrawczyK: #OccupyGezi

Max Cegielski: Erdogan ewidentnie spuścił z tonu


Agnieszka Ziółkowska: Te protesty nie skończą się z dnia na dzień

Wywiad z administratorką fanpage’a Occupy Gezi. Zrobiłam to co umiem najlepiej: Założyłam fanpage

Dani Rodrik: Protesty w Turcji to mocny sygnał, ale nie przyniosą demokracji

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dawid Krawczyk
Dawid Krawczyk
Dziennikarz
Dziennikarz, absolwent filozofii i filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, autor książki „Cyrk polski” (Wydawnictwo Czarne, 2021). Od 2011 roku stale współpracuje z Krytyką Polityczną. Obecnie publikuje w KP reportaże i redaguje dział Narkopolityka, poświęcony krajowej i międzynarodowej polityce narkotykowej. Jest dziennikarzem „Gazety Stołecznej”, warszawskiego dodatku do „Gazety Wyborczej”. Pracuje jako tłumacz i producent dla zagranicznych stacji telewizyjnych. Współtworzył reportaże telewizyjne m.in. dla stacji BBC, Al Jazeera English, Euronews, Channel 4.
Avatar
Natalia Sawka
Zamknij