Fotorelacje

Fotorelacja: Sopocka czytelnia

Kolejny weekend, 3-4 sierpnia, z Parkiem Książki Krytyki Politycznej w Sopocie za nami. Tym razem pod Zatoką Sztuki działo się wyjątkowo wiele.

Kolejny weekend, 3-4 sierpnia, z Parkiem Książki Krytyki Politycznej w Sopocie za nami. Tym razem pod Zatoką Sztuki działo się wyjątkowo wiele, a to za sprawą Sopot Fringe Festival – najbardziej demokratycznego festiwalu sztuki, któremu mieliśmy przyjemność towarzyszyć w niedzielę 4 sierpnia. Na tle Kiermaszu Rękodzieła, wystaw sztuk plastycznych i rozmaitych występów muzycznych, teatralnych, tanecznych czy tych z gatunku performance, Letnia Czytelnia prezentowała się równie atrakcyjnie i cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem. Chętnych na chwilę relaksu z książką nie brakowało. Co bardziej śmiali czytelnicy decydowali się na dokonanie niełatwego wyboru ulubionej lektury w ramach Sopockiego Kanonu Książki, jak również na wypisanie specjalnej pocztówki do autora książki, którą właśnie się raczą, bądź z którym to autorem sympatyzują. Za pośrednictwem naszej poczty kartki te będą miały okazję trafić do adresatów podczas trwania II edycji Międzynarodowego Festiwalu Literacki Sopot.

Prawdziwą radość sprawiało nam pełne zaangażowanie dzieci w przygotowane dla nich warsztaty książkowo-plastyczne. Od najmłodszych dało się słyszeć uskrzydlające nas głosy, takie jak: „Książka wygrała z plażą”. Dochodziło wręcz do sytuacji, w których dzieci stawiały rodzicom warunki – „pójdziemy skakać na trampolinie, ale dopiero po tym, jak namaluję jeszcze jeden obraz”. Pociechy, które – jak deklarowali ich opiekunowie – zwykle stronią od zabaw plastycznych, w Parku Książki nagle odkrywały w sobie duszę artysty.

tekst: Tomasz Jaworski

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem sopockiego Parku Książki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie


__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij