Historia

Ursus C360. Przyjdź w sobotę na paradę traktorów!

Pani Natalia i pan Robert z miejscowości Stok. Właściciele Ursusa C360.

Ciągnik został zakupiony w 1991 roku (jako uzywany, bo data produkcji to 1981 rok) i słuzy do tej pory. Uzywany do wszystkich prac polowych (orka, bronowanie, sianie etc.). Sprawdza się dobrze, bo na górzystym terenie. Ma w miarę wolne obroty, mocny, bezpiecznie można więc wykonać prace na dosyć duzych pochyłościach. Przynajmniej raz na pięć lat oddawany jest do serwisu.

***

Zdjęcia i opisy pochodzą z projektu Jaśminy Wójcik „Posag siedmiu panien”. Tytuł nawiązuje do początków Zakładów Przemysłu Ciągnikowego. W 1893 r. powstała spółka, której kapitałem założycielskim był posag siedmiu panien – córek jej założycieli. „Posag siedmiu panien” to audiowizualny projekt dokumentalny. Jaśmina Wójcik podróżowała po polskich wsiach, poszukując rolników chętnych do opowiedzenia swojej historii zawiązanej z traktorem Ursus. Następnie wybrane osoby zostały nagrane i sfotografowane na tle traktorów. Wyłonił się portret polskiej wsi.

***

W dniach 13-15 czerwca zapraszamy do warszawskiego Ursusa na wydarzenia w ramach akcji ZAKŁADY. URSUS 2014, organizowane na terenach dawnych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego w Ursusie.

Zobacz także:

Ursus C330M

Ursus C360

Ursus 4011

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij