Historia

Ursus C360. Przyjdź w sobotę na paradę traktorów!

Pani Natalia i pan Robert z miejscowości Stok. Właściciele Ursusa C360.

Ciągnik został zakupiony w 1991 roku (jako uzywany, bo data produkcji to 1981 rok) i słuzy do tej pory. Uzywany do wszystkich prac polowych (orka, bronowanie, sianie etc.). Sprawdza się dobrze, bo na górzystym terenie. Ma w miarę wolne obroty, mocny, bezpiecznie można więc wykonać prace na dosyć duzych pochyłościach. Przynajmniej raz na pięć lat oddawany jest do serwisu.

***

Zdjęcia i opisy pochodzą z projektu Jaśminy Wójcik „Posag siedmiu panien”. Tytuł nawiązuje do początków Zakładów Przemysłu Ciągnikowego. W 1893 r. powstała spółka, której kapitałem założycielskim był posag siedmiu panien – córek jej założycieli. „Posag siedmiu panien” to audiowizualny projekt dokumentalny. Jaśmina Wójcik podróżowała po polskich wsiach, poszukując rolników chętnych do opowiedzenia swojej historii zawiązanej z traktorem Ursus. Następnie wybrane osoby zostały nagrane i sfotografowane na tle traktorów. Wyłonił się portret polskiej wsi.

***

W dniach 13-15 czerwca zapraszamy do warszawskiego Ursusa na wydarzenia w ramach akcji ZAKŁADY. URSUS 2014, organizowane na terenach dawnych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego w Ursusie.

Zobacz także:

Ursus C330M

Ursus C360

Ursus 4011

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px