Seminaria Instytutu Krytyki Politycznej

„Zielona wyspa” do kwadratu? Bilans makro i mikro rządów PiS

Niskie bezrobocie, wysoki gospodarczy, rosnące płace i plany wielkich inwestycji – czy korzystne wskaźniki gospodarcze to dzieło rządów po 2015 roku, wypadkowa fortunnych czynników zewnętrznych, a może fasada skrywająca głęboką nierównowagę, koniunkturę na kredyt i nadciągające kłopoty? Czy impuls popytowy i polityka społeczna przełożą się na inwestycje i wymarzony skok cywilizacyjny przez barierę „średniego dochodu”? Twórca portalu SpotData mierzy, liczy i interpretuje wskaźniki, kreśląc gospodarczy bilans ostatniego trzylecia.

Recenzenci: prof. Jerzy Osiatyński, dr hab. Joanna Tyrowicz.

Seminarium analityczne to seminarium jednodniowe prowadzone w formule dyskusji wokół working paper przygotowanego specjalnie na seminarium przez zaproszonych specjalistów i ekspertki. Dyskusję poprzedzą komentarze do tekstu dwóch recenzentów/recenzentek.

Working paper zostanie udostępniony uczestnikom i uczestniczkom seminarium na dwa tygodnie przed zajęciami. Warunkiem udziału w seminarium jest zapoznanie się z tekstem i chęć żywego udziału w dyskusji. Ostateczna wersja artykułu zostanie opublikowana w formie Analizy na stronach Instytutu.

Informacje dla studentek i studentów:
Seminarium odbędzie się w środę, 21 listopada, w godz. 16.30-19.00.

Obowiązują zapisy za pośrednictwem poniższego formularza, według zasad ogłoszonych na www.instytut-studiow.pl.
Termin naboru mija 1 października 2018.
Liczba miejsc ograniczona.
Udział w seminarium jest bezpłatny.IGNACY MORAWSKI – ekonomista, założyciel serwisu SpotData, będącego częścią wydawnictwa Bonnier Business Polska (Puls Biznesu), dla którego tworzy dział analiz i raportów branżowych. Analityk zjawisk makroekonomicznych zachodzących w strefie euro i innych krajach Unii Europejskiej. Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i ekonomii Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie.

Rekrutacja

[dhvc_form id=”5250″]

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij