Aktywna polityka wspierania rodzimego przemysłu była jedną z obietnic wyborczych obozu władzy i odpowiedzią na nowe trendy w światowej ekonomii. Ile retoryki, a ile działań przyniosła w tej sferze „dobra zmiana”? Czy nasz kraj ma szansę powtórzyć sukcesy Korei Południowej, Finlandii czy Izraela, czy państwo PiS jest zdolne Polsce w tym pomóc – a może nie tędy wiedzie droga ucieczki od losu wiecznego poddostawcy.
Recenzenci: dr Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), dr Jan Staniłko (Ministerstwo Rozwoju), Dariusz Standerski (Fundacja Kaleckiego)
Seminarium badawcze prowadzone jest w formule dyskusji wokół working paper przygotowanego specjalnie na seminarium przez zaproszonych specjalistów i ekspertki. Dyskusję poprzedzą komentarze do tekstu dwóch recenzentów/recenzentek.
Working paper zostanie udostępniony uczestnikom i uczestniczkom seminarium na dwa tygodnie przed zajęciami. Warunkiem udziału w seminarium jest zapoznanie się z tekstem i chęć żywego udziału w dyskusji. Ostateczna wersja artykułu zostanie opublikowana w formie Analizy na stronach Instytutu.
Tekst został opublikowany w książce „Ekonomia polityczna 'dobrej zmiany'” pod red. Michała Sutowskiego. Projekt realizowany we współpracy z Fundacją im. Róży Luksemburg.
Seminarium odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, w godz. 16.30-19.00.
Obowiązują zapisy za pośrednictwem poniższego formularza, według zasad ogłoszonych na www.instytut-studiow.pl.
Termin naboru mija 8 października 2017.
Liczba miejsc ograniczona.
Udział w seminarium jest bezpłatny.
PIOTR WÓJCIK – publicysta ekonomiczny piszący m. in. na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”, portalu Jagiellonski24.pl oraz „Tygodnika Powszechnego”, współpracownik kwartalnika „Nowy Obywatel” oraz Fundacji Kaleckiego, zajmuje się problematyką podatków, nierówności, polityki społecznej i polityki przemysłowej.