Seminaria Instytutu Krytyki Politycznej

Mitteleuropa 2.0? Ekspansja, współpraca i rozwój w „bliskiej zagranicy” Niemiec

Seminarium analityczne.

Czy bliskość potężnej gospodarki niemieckiej sprzyja rozwojowi Europy Środkowej, a może raczej wpycha ją w neokolonialną zależność? Czy prawdziwa jest opowieść o Polsce i naszych sąsiadach jako wielkich montowniach niemieckich produktów? W jakich warunkach i dla kogo Niemcy mogą być lokomotywą bądź hamulcowym modernizacji i dobrobytu?

O bilansie współpracy i scenariuszach na przyszłość rozmawiać będziemy z autorem kolejnej z analiz ISZ, dr Konradem Popławskim z Ośrodka Studiów Wschodnich w ramach cyklu Zmiana kursu, przyspieszenie czy katastrofa? Niemiecki okręt na unijnym morzu a polskie dylematy w Europie.

Komentarze do tekstu przedstawią dr Maciej Grodzicki oraz druga recenzentka (tbc).

Projekt realizowany we współpracy z Fundacją im. Róży Luksemburg – Przedstawicielstwo w Warszawie.

Seminarium analityczne to seminarium jednodniowe prowadzone w formule dyskusji wokół working paper przygotowanego specjalnie na seminarium przez zaproszonych specjalistów i ekspertki. Dyskusję poprzedzą komentarze do tekstu przygotowane przez dwóch recenzentów/recenzentki.

Working paper zostanie udostępniony uczestnikom i uczestniczkom seminarium na tydzień przed zajęciami. Warunkiem udziału w seminarium jest zapoznanie się z tekstem i chęć żywego udziału w dyskusji. Ostateczna wersja artykułu zostanie opublikowana w formie Analizy na stronach Instytutu.

Informacje dla studentek i studentów:

Seminarium odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada, w godz. 16.30-19.00.

Miejsce: sala Jewish Community Center, Warszawa ul. Chmielna 9a (budynek w podwórzu).

Obowiązuje rejestracja Termin zgłoszeń mija 22 listopada 2019.
Udział w seminarium jest bezpłatny.

KONRAD POPŁAWSKI – doktor ekonomii w Szkole Głównej Handlowej . Absolwent studiów doktoranckich (Doctoral Programme in Management and Economics) w Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Zdobywca I miejsca w konkursie „Studia przypadków w ekonomii” organizowanym przez Narodowy Bank Polski i Krajową Szkołę Administracji Publicznej (2010). Współautor oraz koordynator kilku ekspertyz przygotowywanych dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz dla resortów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij