Seminaria Instytutu Krytyki Politycznej

Dzieje „partii rosyjskiej” w Polsce

Zajęcia będą polegać na dyskusji nad wybranymi zagadnieniami z dziejów nowożytnej Polski od początku XVIII wieku do 1989 roku. Akcent padnie na stosunki polsko-rosyjskie i ich wpływ na brak lub ograniczenie polskiej suwerenności oraz zacofanie społeczne, polityczne i gospodarcze. A także na to czy, jak i dlaczego Rosji pomagali w tym sami Polacy. Dyskusja będzie partnerska a lektury ciekawe.


SŁAWOMIR SIERAKOWSKI
– założyciel „Krytyki Politycznej”. Prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego i dyrektor Instytutu Studiów Zaawansowanych. Socjolog, publicysta. Ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których studiował socjologię, filozofię i ekonomię. Pracował pod kierunkiem Ulricha Becka na Uniwersytecie w Monachium. Był stypendystą m.in. amerykańskiego The German Marshall Fund, uniwersytetów Princeton, Yale i Harvarda, a także Instytutu Nauk o Człowieku. Jego teksty ukazują się m.in. na łamach „Polityki”, „Gazety Wyborczej”, „The New York Times” i „Guardian”.

Informacje dla studentek i studentów:
Seminarium odbywa się co 2 tygodnie, we wtorki , w godzinach 18:00-19:30, począwszy od 24 października 2017.

Terminy spotkań:
2017: 24.10, 7.11, 21.11, 5.12, 19.12 
2018: 9.01, 27.02, 20.03

Ze względu na dobór lektur uczestnicy i uczestniczki seminarium powinni znać język angielski na poziomie rozumienia tekstu naukowego.

Obowiązują zapisy za pośrednictwem poniższego formularza, według zasad ogłoszonych na www.instytut-studiow.pl.
Termin naboru mija 8 października 2017.
Liczba miejsc ograniczona.
Udział w seminarium jest bezpłatny.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij