Aktualności Instytutu Krytyki Politycznej

Nowy autorytaryzm – rozmowa polityczna wokół książki Macieja Gduli

Spotkanie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk (Razem), Maciejem Gdulą, Pauliną Piechną-Więckiewicz (Inicjatywa Polska) i Rafałem Trzaskowskim (Platforma Obywatelska) poprowadzi Michał Sutowski.

Maciej Gdula pojechał do pewnego miasteczka na Mazowszu, żeby sprawdzić, dlaczego Polacy głosują na Prawo i Sprawiedliwość. Raport z jego badań opublikowany przez Instytut zaskoczył komentatorów politycznych i krytyków obecnej władzy. Gdula pokazał, że polityczna oferta PiS to nie tylko 500+, ale też odpowiedź na rosnące aspiracje Polaków. Oferta ta trafia do ludzi, bo odgrywają oni określoną rolę w dramacie społecznym, którego scenarzystą i reżyserem jest Jarosław Kaczyński. Według Gduli PiS to zjawisko wymykające się szufladce „populizmu”, a kluczem do rozumienia drugich rządów Kaczyńskiego jest nowe pojęcie wprowadzone przez autora: neoautorytaryzm.

Raport i książka Macieja Gduli stały się tematem gorącej debaty publicznej i wielu tekstów prasowych. Co z tego wszystkiego wynika dla Polski i dla opozycji?

Rozmawiają: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Razem), Maciej Gdula, Paulina Piechna-Więckiewicz (Inicjatywa Polska), Rafał Trzaskowski (Platforma Obywatelska).
Prowadzenie: Michał Sutowski.

Wtorek, 20 marca, godz. 18.00

Raport „Dobra zmiana w Miastku. Neoautorytaryzm w polskiej polityce z perspektywy małego miasta”.
Więcej o książce.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij