O naprawie Rzeczpospolitej | Kuczyński, Cymer, Piechna-Więckiewicz, Zandberg, Scheuring-Wielgus [PL]

O książce Piotra Kuczyńskiego i Adama Cymera Dość gry pozorów z autorami dyskutować będą liderzy nowego pokolenia polskiej polityki: Adrian Zandberg (Partia Razem), Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Paulina Piechna-Więckiewicz (Inicjatywa Polska), prowadzenie Michał Sutowski (Krytyka Polityczna).

O książce: Młodzi są przeciw. Powiedzieli „nie” regulacjom ACTA, prezydentowi, partiom starego establishmentu. Dlaczego głosują na Kukiza, Korwina, nie chodzą na demonstracje KOD-u?

Komentatorzy i badacze społeczni przyglądają się tym zagadkom niczym etnografowie zgłębiający tajemnice obcego plemienia.

Może zamiast robić badania terenowe z młodymi lepiej zwyczajnie porozmawiać? O konkretach? Co w naszej transformacji poszło nie tak, co trzeba naprawić i kto ma to zrobić?

Dość gry pozorów to zaproszenie do rozmowy o przyszłości. Adam Cymer i Piotr Kuczyński nikogo nie pouczają – szkicują portret naszego ćwierćwiecza, od „klęski Solidarności” do klęski wyborczej III RP, i rzucają wyzwanie pokoleniu, które będzie musiało wziąć odpowiedzialność za Polskę.

Debata odbywa się w ramach 3. edycji Festiwalu Społecznego im. Jacka Kuronia.