TOJESZCZENIEKONIEC-whale-right
Wierzymy, że świat można i należy zmieniać. Napędem tej zmiany są zaangażowani ludzie, walczący o bardziej sprawiedliwy system społeczny, w którym ze zrozumieniem i troską traktujemy nie tylko ludzi, ale też inne zwierzęta i środowisko.

Od lat piszemy o problemach związanych z ekologią czy prawami zwierząt. Choć nasza (i wasza) wiedza na ten temat jest coraz większa, nie możemy i nie chcemy spocząć na laurach.

Czy rozmawialiście dziś z kimś o zmianach klimatu, zjadaniu zwierząt, dołączeniu do kooperatywy spożywczej albo o pacyficznej wyspie śmieci? Jeśli nie, to służymy inspiracją – o zjadaniu zwierząt mamy książkę, o zmianach klimatu prowadziliśmy międzynarodowy projekt i – tak jak o wielu innych związanych z ekologią tematach – piszemy o nich na naszej stronie.

A to jeszcze nie koniec. Chętnie nauczymy się też czegoś od was. Choć świat wydaje się zmierzać do samounicestwienia, to wciąż możemy i powinniśmy o niego walczyć!

Krótki tekst o nadziei

Regularnie koszony trawnik – to zielona pustynia. Trawnik nie jest w stanie utrzymać wokół siebie żadnego ekosystemu, nie podtrzymuje życia owadów i wymaga ciągłego podlewania, bo korzenie trawy nie sięgają głęboko.

Chińskie potyczki z dekarbonizacją

Xi Jinping zapowiedział niezwykle ambitne cele klimatyczne. Nawet jego olbrzymia władza ma jednak trudności z przełamaniem oporu państwa.

Alexander Kallweit

Świat, który musimy stworzyć

Jest rok 2050. Udało nam się ograniczyć emisje gazów o połowę w ciągu każdej kolejnej dekady, począwszy od 2020 roku. Zmierzamy w kierunku świata, którego temperatura do 2100 roku wzrośnie najwyżej o 1,5 stopnia Celsjusza.

Christiana Figueres
Tom Rivett-Carnac

Antynataliści klimatyczni nie ocalą planety Ziemia

Uważają za niemoralne rodzenie dzieci, których dorosłość przypadnie na okres katastrofy klimatycznej. Cóż, może tak być. Ale nie musi. A katastrofę klimatyczną zatrzyma nie to, że część osób zdecyduje się nie mieć dzieci, ale coś zupełnie innego.

Zamknij