Podcasty

Polska wstaje z kolan

Mamy już pokaźny stos krytycznych książek o Kościele, przypominamy o nich w naszej rozmowie i zapowiadamy kolejną. Polska też wstanie z kolan.

Z niecierpliwością czekaliśmy na nową książkę Marty Abramowicz i wreszcie jest! Irlandia wstaje z kolan to reportaż o Zielonej Wyspie, która pozostawała pod ogromnym wpływem Kościoła katolickiego przez bardzo długi czas. Ale po latach opresji udało się Irlandii wstać z kolan.

To niejedyna nasza wrześniowa nowość w Serii z koloratką. Córka księdza Marty Glanc to intymna opowieść o walce o siebie, w świecie, który bardzo pilnuje naszej wspólnej tajemnicy.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij